Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai circlek.lv. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm šeit!

OK
Jaunumi

2017.5.1

Aukstajā laikā aicina pievērst uzmanību dīzeļdegvielas marķējumam

Ņemot vērā sinoptiķu prognozes par gaisa temperatūras būtisku mazināšanos, SIA “Circle K Latvia” aicina autobraucējus degvielas uzpildes stacijās (DUS) pastiprināti pievērst uzmanību dīzeļdegvielas marķējumam un tās piemērotībai konkrētiem laika apstākļiem.

Likumdošana nosaka, ka jebkurā degvielas uzpildes stacijā pie sūkņiem jābūt izvietotām norādēm par dīzeļdegvielas aukstumizturības klasi, kas apliecina to, kādas klases degviela tiek tirgota. 
 
“Autovadītājiem noteikti nepieciešams pievērst uzmanību degvielas aukstumizturībai, jo, izvēloties laikapstākļiem nepiemērotu dīzeļdegvielu, palielinās automašīnas apstāšanās risks. Statoil pāreju uz ziemas dīzeļdegvielu uzsāka jau rudenī un šobrīd tirgo 2. klases arktisko dīzeļdegvielu, kas pēc aktuālo testu rezultātiem saglabā savas īpašības līdz pat - 38 grādiem pēc Celsija,” skaidro SIA “Circle K Latvia” degvielas kategorijas vadītājs Gatis Titovs. 
 
Lai mazinātu iespējamus automašīnas darbības traucējumus, Gatis Titovs aicina autovadītājus pārliecināties arī par citiem faktoriem, ko var ietekmēt ziemas iestāšanās:
 
• Pārbaudiet degvielas filtrus un pārliecinieties vai tie ir savlaicīgi nomainīti un tīri!
• Turiet bāku pilnu! Tukšās automobiļu bākās temperatūras svārstību rezultātā var veidoties kondensāts, kas, pārvēršoties ūdenī, var nokļūt degvielas filtrā, sasalt, traucēt vai pat apturēt dzinēja darbību. 
• Izvēlieties degvielu ar kvalitāti uzlabojošām piedevām! 
• Iesildiet auto un nesteidzieties! Lai arī autovadītāju vidū nav vienprātības par auto sildīšanu ziemas laikā, vairākums piekrīt, ka automašīnu var darbināt kamēr tīri sniegu vai skrāpē ledu, taču, ja arī tam nav laika – braukšana būtu jāuzsāk pakāpeniski.
 
Informācija par arktiskās degvielas klasēm un to standarta īpašībām* 
 

Klase Saduļķošanās temperatūra (Cloud point) Sasalšanas jeb auksta filtra nosprostošanās temperatūra (CFPP)
A0 -10 -20
A1 -16 -26
A2 -22 -32

* Tradicionāli dīzeļdegvielas ražošanas procesā filtrēšanās temperatūra tiek nodrošināta par vairākiem grādiem zemāk nekā noteiktajās valsts prasībās, ko apliecina testēšanas pārskati. Šobrīd SIA “Circle K Latvia” 2. klases arktiskajai degvielai tie ir pat - 38 grādi.

 
Papildu informācija:
Anete Cērpe
SIA „Circle K Latvia” sabiedrisko attiecību konsultante
Mob. tālr.: 29940406
E-pasts: anete.cerpe@ka.lv
 
Aizvērt

Mainīt valodu