Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai circlek.lv. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm šeit!

OK
Jaunumi

2017.6.11

Circle K sadarbosies ar IONITY
Latvija būs daļa no Eiropas lieljaudas elektrouzlādes tīkla

Rīga, Latvija, 6. novembris — Alimentation Couche-Tard Inc. (“Couche-Tard”) (TSX: ATD.A ATD.B)

Circle K izveidojis sadarbību ar IONITY un plāno ierīkot lieljaudas elektrouzlādes tīklu Eiropā. Plānots, ka arī Latvija būs daļa no lieljaudas elektrouzlādes tīkla, sākotnēji nodrošinot uzlādes iespējas vienā degvielas uzpildes stacijā. Partnerības mērķis ir veicināt elektromobilitāti Eiropā.

IONITY ir kopuzņēmums, ko veido BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company un Volkswagen Group (tostarp Audi & Porsche). 
• Sadarbība ar IONITY izveidota, lai uzstādītu un apsaimniekotu lieljaudas līdzstrāvas uzlādes tīklu elektriskajiem (akumulatoru) transportlīdzekļiem.
• Tīkls veidots pēc kombinētās uzlādes sistēmas (Combined Charging System — CCS) standarta.
• Jaudas līmenis sasniegs pat 350 kW, tas, salīdzinot ar esošajām sistēmām, ļaus būtiski samazināt uzlādes ilgumu. 
 
“Esam gandarīti par sadarbību ar IONITY, kuras ietvaros plānots izveidot Eiropā jaudīgāko elektriskā transporta uzlādes tīklu. Šī sadarbība ieskicē Circle K apņemšanos iesaistīties mobilitātes risinājumos. Mēs vēlamies, lai mūsu klientiem būtu iespēja izmantot jaunākos tehnoloģiskos risinājumus un mērot garas distances arī ar elektroauto,” stāsta SIA Circle K Latvia Izpilddirektore Gunta Jēkabsone.
 
IONITY tīklā būs aptuveni 400 lieljaudas elektrouzlādes vietas. Katrā no tām paredzēti vidēji seši uzlādes punkti. Circle K būs tīkla partneris septiņās valstīs – Norvēģijā, Zviedrijā, Dānijā, Īrijā, Lietuvā, Latvijā un Igaunijā –, kur tiks ierīkoti nākamās paaudzes elektroauto lādētāji.
 
“Plašais Circle K uzpildes staciju tīkls piedāvā lielisku izvietojumu, turklāt Circle K jau ir laba pieredze elektrouzlādes nodrošināšanā. Mūsu uzņēmumu kopīgais mērķis ir saviem klientiem piedāvāt ātrus, inovatīvus un ērtus uzlādes risinājumus,” norāda IONITY reģionālais direktors Jāns Heugens Īle (Jan Haugen Ihle).   
 
Elektroauto uzlāde notiks ievērojami ātrāk, jo uzlādes jauda sasniegs pat 350 kW. Lieljaudas uzlādes iespēju varēs izmantot elektriskajiem transportlīdzekļiem, kuri aprīkoti ar CCS sistēmu. Turklāt lieljaudas atvērtais elektrouzlādes tīkls nodrošinās līdz šim nebijušu iespēju uzlādēt elektroauto tāliem ceļojumiem piemērotās vietās – pie šosejām un lielākajām maģistrālēm. 
 
Pašlaik plānots, ka Latvijā sākotnēji būs viena lieljaudas elektrouzlādes vieta – tā būs daļa no visa Eiropas tīkla, kas nodrošinās pārvietošanos ar elektroauto no valsts uz valsti. 

Notiks pakāpeniska tīkla izveide
IONITY plāno izveidot 400 lieljaudas elektrouzlādes vietas Eiropā. Sākotnēji plānots, ka 60 no tām tiks veidotas, sadarbojoties ar Circle K. Katrā tīkla vietā vidēji būs seši lieljaudas uzlādes punkti. 
 
Uzlādes tīkls tiks pakāpeniski veidots visā Circle K ķēdē. Sākotnēji to plānots ierīkot pilotprojektu veidā, sākot ar Skandināvijas valstīm jau 2017. gada nogalē. Paredzams, ka pārējās lieljaudas elektrouzlādes vietas tiks ierīkotas 2018. un 2019. gadā.

Par Circle K
Circle K AS ir uzņēmumam Alimentation Couche-Tard Inc. pilnībā piederošs meitasuzņēmums. Eiropā uzņēmumam Couche-Tard ir 2754 degvielas iegādes un ērtas iepirkšanās vietas, kas veido plašu mazumtirdzniecības tīklu deviņās valstīs, un tajā kopā strādā aptuveni 25 000 cilvēku. Circle K Latvia ir vadošais degvielas mazumtirdzniecības tīkls Latvijā. Kopumā šobrīd Latvijā ir 80 Circle K zīmola degvielas uzpildes stacijas un viens veikals.
 
Par IONITY
IONITY ir dibināts Minhenē 2017. gadā kā BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company un Volkswagen Group (ar Audi un Porsche) kopuzņēmums. Kopuzņēmuma mērķis ir izveidot elektrotransportlīdzekļiem paredzētu lieljaudas uzlādes (High-Power Charging — HPC) tīklu visā Eiropā, lai garantētu ērtu garu distanču elektromobilitāti. IONITY sadarbojas ar spēcīgiem partneriem, piedāvā ērtas uzlādes vietas vietējā un starptautiskā līmenī. IONITY ir starptautiski reģistrēta preču zīme.
 
Circle K Latvia
Inga Cīrule, sabiedrisko attiecību konsultante 
Mob. tālr.:20279688
E-pasts: inga.cirule@ka.lv
 
Circle K:
Pål Heldaas, Vecākais komunikācijas direktors
Tel: +47 970 79 763
pal.heldaas@circlekeurope.com
 
IONITY:
Jan Haugen Ihle, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu nodaļas vadītājs
Mobilā tālruņa nr.: +47 907 45 215
jan.ihle@hotmail.com
 
Aizvērt

Mainīt valodu