Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai circlek.lv. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm šeit!

OK

Kādu arktisko dīzeļdegvielu izvēlēties, lai no rīta auto vienmēr “pielec”?

Tuvojoties ziemai, arvien būtiskāks kļūst jautājums par arktisko dīzeļdegvielu. Savlaicīga pāreja uz atbilstošu degvielu ļaus izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem, kad temperatūras stabiņš sāks kristies zem nulles. Degvielas tirgotāji piedāvā dažādus arktiskās degvielas veidus – ar ko tie atšķiras un kuru izvēlēties?

Arktiskās dīzeļdegvielas klases
Vairākums autovadītāju zina, ka arktiskā dīzeļdegviela iedalās A0, A1 un A2 klasēs, taču to raksturlielumus pārzina retais. Arktisko dīzeļdegvielu raksturo divi parametri, kurus izsaka grādos pēc Celsija:

  • auksta filtra nosprostošanās punkts – temperatūru, kurā dīzeļdegviela pārstāj plūst caur filtru;
  • saduļķošanās temperatūru, kas informē, kad degviela sāk sabiezēt.

Informācija par arktiskās degvielas klasēm un to īpašībām:
Klase Saduļķošanās temperatūra
(Cloud point)
Sasalšanas jeb auksta filtra
nosprostošanās temperatūra (CFPP)
A0 no -10 °C no -20 °C
A1 no -16 °C no -26 °C
A2 no -22 °C no -32 °C

Ar nosacījumu, ka automašīna ir tehniskā kārtībā, šajos grādos degvielas plūsma netiek traucēta, taču, ja degvielas filtrs sen nav mainīts vai tā kvalitāte ir apšaubāma, nepatīkami pārsteigumi var sagaidīt arī šādā temperatūrā.

“Lai rūpētos par mūsu klientu automašīnu darbību aukstā laikā, visā Circle K tīklā gada aukstajā periodā piedāvājam A2 klases arktisko dīzeļdegvielu, kas nodrošina augstāko rādītāju abos raksturlielumos. Tāpat arī mūsu degvielas miles un milesPLUS ir papildinātas ar funkcionālajām piedevām, kas atvieglo automašīnas iedarbināšanu un uzlabo veiktspēju pat vēl lielākā salā,” skaidro Circle K Latvia degvielas kategorijas vadītājs Gatis Titovs.

Ienāc, uzzini vairāk un uzdod savu jautājumu degvielas kvalitātes ekspertiem: www.uzpildieskuruzticies.lv

Lai auto būtu gatavs ziemai, vērts ievērot:

Savlaicīgi pārej uz arktisko dīzeli! Atvērt

Svarīgi, lai, sasniedzot temperatūru zem -10 °C, degvielas tvertnē būtu tikai arktiskā dīzeļdegviela, nevis dažādu degvielu „kokteilis”. Arktiskā degviela ļaus izvairīties no parafīna kristāliem, kas var atstāt nopietnas sekas – līdz pat apstāšanas riskam liela salā.

Pārbaudi degvielas filtrus! Atvērt

Pārliecinies, vai degvielas padeves sistēma, it īpaši degvielas filtri, ir savlaicīgi nomainīti un tīri. Gan tajā, gan bākā nedrīkstētu būt vasaras degvielas paliekas, kas zemā temperatūrā sabiezē un aizsprosto degvielas filtru, neļaujot iedarbināt auto.
Turi bāku pilnu! Atvērt

Krasi mainoties temperatūrai, tukšās automobiļu bākās var veidoties kondensāts, kas, pārvēršoties ūdenī un nokļūstot degvielā un filtrā, var sasalt un apturēt dzinēja darbību.
Izvēlieties degvielu ar funkcionālajām piedevām! Atvērt

Piedevas ļauj samazināt degvielas patēriņu un ilgtermiņā ieekonomēt līdzekļus par auto tehniskā stāvokļa uzturēšanu.


Degvielas cenas

Apskatīt

Jautājumi un atbildes

Apskatīt

Tuvākā stacija

Meklēt
Aizvērt

Mainīt valodu