Jaunumi

 • 2020.17.4.

  Ziedos 30 000 EUR, lai palīdzētu bērnunamu bērniem nonākt ģimenēs

  Noslēgusies Circle K Latvia un fonda “Plecs” rīkotā ziedošanas akcija “Labo nodomu krūze”, un tās rezultātā Circle K klienti un uzņēmums kopā ziedos 30 000 eiro “Pleca” sniegtajam bērnus uzņemošo ģimeņu* atbalstam. Akcijā, kas notika jau otro gadu, savāktie līdzekļi tiks ieguldīti dažādās fonda “Plecs” aktivitātēs, lai palīdzētu bērnunama bērniem nonākt mīlošās ģimenēs.

  Ziedošanas akcijas laikā ikvienam bija iespēja ziedot naudu, Circle K degvielas uzpildes stacijās pērkot savu ikdienas kafiju vai kādu citu karsto dzērienu īpašajā Labo nodomu krūzē, no kuras 10 centus bērnus uzņemošo ģimeņu atbalstam ziedo pircējs un vēl tikpat arī Circle K Latvia. Šādā veidā pāris mēnešu laikā ir izdevies sasniegt akcijas sākumā nosprausto mērķi un savākt 30 000 eiro fonda “Plecs” darbības turpināšanai. No šīs summas 15 000 eiro ir saziedojuši pircēji un Circle K Latvia darbinieki, bet vēl 15 000 eiro ziedos pats uzņēmums.

  “Šogad ziedošanas akcijas pēdējais mēnesis sakrita ar ārkārtas situācijas laiku, kas daudziem ir grūts – kā finansiāli, tā emocionāli. Taču, pat neskatoties uz visām grūtībām, cilvēki turpināja izvēlēties Labo nodomu krūzi mūsu stacijās, un patiesi priecē tas, ka mēs neesam pazaudējuši vēlmi palīdzēt un atbalstīt tos, kuriem tas šobrīd nepieciešams pat vēl vairāk nekā iepriekš.

  Es ļoti lepojos ar mūsu klientiem un darbiniekiem, kas piedalījās šajā akcijā, ziedojot kaut tikai 10 centus – kopīgiem spēkiem, liekot centu pie centa, mums ir izdevies sasniegt mērķi un savākt 30 000 eiro. Šī naudas summa savukārt palīdzēs fondam “Plecs” tuvoties savam mērķim – lai Latvijā nevienam bērnam nebūtu jādzīvo bērnunamā,” saka Circle K Latvia izpilddirektore Gunta Jēkabsone.

  “Kamēr norisinājās akcija, dzīve pandēmijas iespaidā ir krietni mainījusies, un arī mēs esam pārstrukturējuši savu darbību, lai atbalstu bērniem un ģimenēm varētu sniegt attālināti,” saka Inga Oliņa, fonda “Plecs” vadītāja. “Šobrīd Facebook regulāri rīkojam ārpusģimenes aprūpes speciālistu tiešsaistes sarunas par uzņemošajām ģimenēm būtiskām tēmām, ik dienas sniedzam individuālu atbalstu ģimenēm un, ja nepieciešams, piesaistām arī veselības aprūpes speciālistus. Tāpat ciešā sadarbībā ar bāriņtiesām un atbilstoši ārkārtas situācijas noteiktajām prasībām turpinām konkrētiem bērniem meklēt jaunas mājas un iepazīstināt viņus ar ģimenēm.”

  Inga Oliņa stāsta, ka pēdējā laikā ir krietni pieaudzis pieprasījums pēc fonda “Plecs” mentoru pakalpojumiem, kas ir viens no pasākumiem, kam tiks novirzīta saziedotā nauda: “Mēs cenšamies nodrošināt visa veida atbalstu, lai palīdzētu uzņemošajām ģimenēm parūpēties par bērniem, kuri ir emocionāli traumēti un kuru iekšējā trauksme šajā nedrošajā laikā kļūst īpaši izteikta. Mūsu mentori ir apguvuši principus, uz kuriem balstās Vecāku izglītības programma (VIP) un kuri labi noder komunikācijai un atbalstam arī satraucošos apstākļos. Tas ir vēl viens virziens, kurā turpinām iet – VIP sniegtās prasmes un zināšanas nodot gan uzņemošajām ģimenēm, gan visiem vecākiem, kuri tiecas izprast savus bērnus un veidot mīlošu savstarpējo saikni.
  No sirds sakām paldies Circle K Latvia un ikvienam ziedotājam, tostarp Circle K atsaucīgajiem darbiniekiem! Saziedotie līdzekļi palīdzēs īstenot mērķi, uz kuru virzāmies katru dienu, – atrast ģimenes bērniem un sniegt nepieciešamo atbalstu, lai viņiem tajās klātos labi un pagātnes rētas varētu veiksmīgi sadzīt.”

  2019. gadā “Pleca” paveikto darbu saraksts ir ievērojams: ir izveidota mentorprogramma un pabalstu kalkulators uzņemošajām ģimenēm; rīkoti satikšanās pasākumi, kuros brīvā un draudzīgā gaisotnē tikušies 165 bērni un 117 ģimenes; izveidota treniņprogramma jaunajiem vecākiem (to apgūst 583 vecāki) un vadlīnijas institūcijām par to, kā nodrošināt ģimenisku vidi ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem. Šie un vēl citi darbi tiek turpināti arī šogad, bet papildus tam “Plecs” strādā arī pie tā, kā panākt, lai arvien mazāk bērnu vispār nonāktu bērnunamos.

  Tie, kas apsver iespēju vai ir jau izlēmuši uzņemt savā ģimenē bērnu no ārpusģimenes aprūpes iestādes, vairāk informācijas un praktiskus ieteikumus var atrast plecs.lv.

  Par fondu “Plecs”

  “Plecs” ir fonds, kas strādā, lai ikvienam bērnam Latvijā būtu iespēja izaugt ģimenē, radot nepieciešamās pārmaiņas sistēmā, likumos un sabiedrībā. “Pleca” atbalsta programma uzņemošajām ģimenēm ik dienu sniedz emocionālu un praktisku atbalstu bērniem un vecākiem, kuri gatavojas vai jau ir uzņēmuši jaunu ģimenes locekli.

  Par Circle K

  Circle K Latvia ir vadošais ērtas iepirkšanās un degvielas mazumtirgotājs Latvijā, kas piedāvā augstākās kvalitātes produktus un nodrošina izcilu apkalpošanu. Circle K ir plašākais DUS tīkls Latvijā – 85 tirdzniecības vietas, no kurām 80 ir pilna servisa DUS (tostarp 14 franšīzes), 4 automātiskās uzpildes stacijas un ērts iepirkšanās veikals Vecrīgā. Kā viens no pasaulē zināmākajiem degvielas un ērtas iepirkšanās veikalu zīmoliem Circle K ir pārstāvēts vairāk nekā 20 valstīs.


  Papildu informācija:
  Marta Rožkalna
  Circle K Latvia komunikācijas konsultante
  Tālr.: 29699846
  E-pasts: marta.rozkalna@ka.lv
  *Adoptētāji, audžuģimenes, aizbildņi un viesģimenes.

 • 2020.13.3

  Svarīgs paziņojums mūsu klientiem

  Papildināts:  2020.gada 18.martā plkst. 9.50;
  Publicēts: 2020.gada 13.martā plkst. 15.50

  “Katru dienu rūpējamies, lai mūsu klientu ikdienu padarītu ērtāku gan darba steigā, gan ceļā uz mājām pie saviem tuvākajiem. Šajā laikā, kad valstī ir izsludināts ārkārtas stāvoklis koronavīrusa Covid-19 dēļ, vēl vairāk nekā citkārt mūsu uzdevums ir nodrošināt nevainojamu servisu un tīrību, kas garantētu mūsu darbinieku un klientu drošību un veselību. Rūpīgi sekojam jaunākajai informācijai, ko sniedz pasaules un vietējās veselības un varas iestādes, un ievērojam visus noteiktos piesardzības pasākumus gan Circle K birojā, gan DUS tīklā visā Latvijā. Aicinu visus būt atbildīgiem un saudzēt savu un līdzcilvēku veselību,” Circle K Latvija izpilddirektore Gunta Jēkabsone.

  Drošības pasākumi
  Visās DUS ir slēgtas atpūtas zonas un kases zona tiek norobežota, lai tiktu ievērota vismaz 2 metru distance. Tiek ieviesti arī plastikāta vairogi (aizsargstikli), kas norobežo pircējus no pārdevēja.
  Šajās dienās, kad Latvijā no ārzemēm atgriežas daudzi valstspiederīgie, tajās DUS, kas atrodas lidostas “Rīga” un valsts robežas šķērsošanas vietu tuvumā, tiek stingri ierobežots vienlaicīgi veikalā esošo pircēju skaits.
  Lai izvairītos no kontakta ar citiem cilvēkiem, aicinām samaksu par degvielu un auto mazgāšanu veikt ārā esošajos apmaksas aparātos, nevis norēķināties pie kases.

  Ievērojot pārtikas drošību, uz vietas gatavotie ēdieni tiek gatavoti uz rūpīgi dezinficētām virsmām. Visi gatavie ēdieni, ieskaitot smalkmaizītes, tiek pārdoti tikai iepakojumā. 

  No kafijas, svaigi spiestās sulas un zupu pagatavošanas zonas ir noņemti vienreizlietojamie trauki un piederumi, kas pārvietoti nošķirti kases zonā, kā arī šobrīd nav pieejamas kafijas koplietošanas piedevas – sīrupi, izlejamie pieni, putukrējums, beramais kanēlis un šokolāde. Aicinām kafiju un citus karstos dzērienus uzpildīt savās termokrūzēs – tas ir gan drošāk, gan lētāk.

  Visā DUS teritorijā un veikalā ir izvietota informācija par drošības pasākumu ievērošanu un personīgo higiēnu.

  Pastiprinātas sanitārās un higiēnas normas
  Visi mūsu darbinieki ir apmācīti un ievēro augstākās sanitārās un higiēnas prasības, kas paredz regulāru roku mazgāšanu un dezinfekciju un aizsargcimdu lietošanu.

  Papildus noteiktajām higiēnas un sanitārajām normām, DUS teritorijā un veikalā veicam pastiprinātu telpu un virsmu dezinfekciju, īpaši vēršot uzmanību biežākajām kontaktvirsmām – kases zonai, bankas norēķinu aparātiem, veikalu plauktiem, ledusskapjiem un labierīcībām.

  Ikvienam pie degvielas uzpildes sūkņiem ir pieejami vienreizlietojamie cimdi degvielas uzpildei un visos veikalos ir nodrošināti roku dezinfekcijas līdzekļi.

  Rūpīgi sekojam līdzi mūsu darbinieku veselībai un regulāri informējam par aktualitātēm saistībā ar katra atbildīgu rīcību attiecībā pret savu un tuvinieku veselību. Ja kāds darbinieks ir atgriezies no Covid-19 skartajām teritorijām vai ir bijis kontaktā ar infekcijas slimnieku, obligāta ir 14 dienu karantīna. Ja darbinieki jūtas neveseli, viņi darbavietu apmeklēt nedrīkst.

  Produktu pieejamība
  Lai arī situācija ir ļoti mainīga, šobrīd visas degvielas uzpildes stacijas strādā ierastajā režīmā un nodrošina produktu un pakalpojumu pieejamību. 
  Esam gatavi dažādiem notikumu attīstības scenārijiem. Uzturam aktīvu komunikāciju ar mūsu piegādātājiem un šobrīd varam teikt, ka produktu iztrūkums nav gaidāms.

  Rūpējies par savu veselību!
  Aicinām ikvienu ievērot pasaules un Latvijas veselības organizāciju sniegtos ieteikumus:
  - regulāri un rūpīgi (vismaz 20 sekundes) mazgāt rokas ar ūdeni un ziepēm vai lietot roku dezinfekcijas līdzekļus uz alkohola bāzes;
  - izvairīties no publiskiem pasākumiem un publiskās vietās ievērot distanci no citiem cilvēkiem (vismaz 1 m), īpaši tas attiecas uz cilvēkiem ar akūtiem elpceļu infekcijas sindromiem;
  - izvairīties ar rokām pieskarties acīm, degunam un mutei;
  - klepojot un šķaudot, izmantot vienreiz lietojamās salvetes un pēc tam nomazgāt rokas;
  - sekot varas iestāžu rīkojumiem par aizliegumiem un brīdinājumiem.

  Pateicība operatīvo dienestu darbiniekiem
  Pateicībā par operatīvo dienestu darbinieku pašaizliedzīgo darbu šajā saspringtajā laikā, Circle K DUS visā Latvijā līdz 14. aprīlim nodrošinām bezmaksas kafiju vai citu karsto dzērienu visiem Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts policijas, Pašvaldības policijas un Valsts robežsardzes darbiniekiem formas tērpos.

  Rūpēs par tavu un līdzcilvēku drošību,
  tavs Circle K

 • 2020.27.2

  Circle K investē 2 miljonus eiro jaunā DUS Rīgā

  Rīgā, Jāņavārtu ielā 21, 28. februārī notiks jaunas Circle K pilna servisa degvielas uzpildes stacijas (DUS) atklāšanas svētki. DUS Krustpils būvniecībā investēti 2 miljoni eiro, labiekārtojot 9000 kvadrātmetru plašu teritoriju. Stacijas atrašanās vieta, tajā pieejamie pakalpojumi un iespaidīgā platība paredz, ka jaunā DUS būs īpaši ērta pieturvieta arī kravas automobiļu vadītājiem.

  „Circle K tīkls turpina attīstīties un stacijas kļūst vēl pieejamākas dažādos autovadītājiem nozīmīgos ceļu posmos. DUS Krustpils izvēlētā atrašanās vieta ir stratēģiski svarīga, jo Krustpils iela kalpo gan par Maskavas ielas alternatīvu, gan par ceļu, pa kuru izbraukt uz jauno E22 šoseju. Krustpils DUS ir īpaši ērta arī visiem kravas automašīnu šoferiem – tajā ierīkotas divas kravas automašīnu uzpildes saliņas ar ātrgaitas degvielas uzpildes iekārtām, ar AdBlue, un papildus trešā saliņa ar satelīta uzpildes iekārtu,” stāsta Circle K Latvia Mazumtirdzniecības tīkla direktors Viesturs Astičs.

  Circle K Latvia izpilddirektore Gunta Jēkabsone priecājas, ka autovadītāji, un ne tikai, savā ceļā turpina izvēlēties Circle K stacijas, un uzsver pagājušajā gadā sāktos vērienīgos veikalu modernizācijas darbus: „Esam saņēmuši patiešām daudz pozitīvu atsauksmju par rekonstruētajiem veikaliem, kuri kļuvuši klientiem vēl ērtāki, vizuāli pievilcīgāki un ar plašāku maltīšu sortimentu. Tāpēc arī šogad turpinām ieviest jauno konceptu ne vien esošajās stacijās, bet arī jaunbūvēs, un DUS Krustpils nav izņēmums. Šī ir jau 85. Circle K degvielas uzpildes stacija Latvijā, un, lai gan darbu tā sākusi jau 21. februārī, ikvienu aicinām apmeklēt DUS oficiālos atklāšanas svētkus 28. februārī – būs īpašie piedāvājumi visas dienas garumā.”

  Jaunatvērtā stacija piedāvā pilnu pakalpojumu klāstu privātpersonām un biznesa klientiem. DUS Krustpils ir pieejamas četras degvielas uzpildes iekārtas vieglajiem transportlīdzekļiem un trīs kravas automašīnu uzpildes saliņas. Stacijā ierīkota arī vieglo automašīnu automātiskā automazgātava un ir pieejams AdBlue šķīdums kravas automašīnu šoferiem.

  Stacijā atradīsies arī 235 kvadrātmetru liels jaunā koncepta veikals ar atpūtas zonu un paplašinātu ēdienu piedāvājumu.

  Atklāšanas dienā no plkst. 9.00 pirmos 100 klientus cienāsim ar bezmaksas brokastīm – kafiju un kruasānu ar šķiņķi un sieru. Visas dienas garumā stacijā norisināsies produktu degustācijas un par pus cenu varēs iegādāties piecu smalkmaizīšu komplektu, burgerus un karstos dzērienus, kā arī stacijā būs pieejama bezmaksas Zelta automazgāšana.

  Par Circle K
  Circle K Latvia ir vadošais ērtas iepirkšanās un degvielas mazumtirgotājs Latvijā, kas piedāvā augstākās kvalitātes produktus un nodrošina izcilu apkalpošanu. Circle K ir plašākais DUS tīkls Latvijā – 85 tirdzniecības vietas, no kurām 80 ir pilna servisa DUS (tostarp 14 franšīzes), 4 automātiskās uzpildes stacijas un ērts iepirkšanās veikals Vecrīgā. Kā viens no pasaulē zināmākajiem degvielas un ērtas iepirkšanās veikalu zīmoliem Circle K ir pārstāvēts vairāk nekā 20 valstīs.

 • 2019.2.8

  Circle K atver pilna servisa degvielas uzpildes staciju Siguldā

  Siguldā, Mazajā Saules ielā 2, no trešā augusta darbu sāks jauna koncepta Circle K pilna servisa degvielas uzpildes stacija (DUS). Tās atklāšanas svētki notiks piektdien, 9. augustā, un tajos visas dienas garumā apmeklētāji varēs baudīt dažādas aktivitātes un īpašos piedāvājumus. Stacijas būvniecībā investēti 2 miljoni eiro, tā ir 83. Circle K tirdzniecības vieta Latvijā un pirmā pilna servisa Circle K DUS Siguldā.

  „Līdz šim bieži saņēmām jautājumus par to, kad Siguldā tiks atvērta pilna servisa Circle K DUS. Siguldas iedzīvotāju un viesu vēlmi esam sadzirdējuši un ar prieku varam paziņot par jaunas stacijas atklāšanu! DUS atrodas autoceļa A2 un Saules ielas krustojumā, kas ir nozīmīgs ceļa posms gan pilsētas iedzīvotājiem, gan ciemiņiem. Tāpēc arī šajā jaunā koncepta DUS būs plaša atpūtas zona un bagātīgs uz vietas gatavoto maltīšu sortiments, lai autobraucējiem nodrošinātu visu nepieciešamo kā īsākos, tā garākos ceļa posmos,” stāsta Circle K Latvia Mazumtirdzniecības tīkla direktors Viesturs Astičs.

  DUS „Sigulda” ir pieejamas trīs degvielas uzpildes iekārtas vieglajiem transportlīdzekļiem un viena smagajām automašīnām, iekļaujot iespēju AdBlue šķīduma uzpildei. Tāpat stacijā ierīkota vieglo automašīnu automazgātava un servisa zona ar gaisa, ūdens iekārtu un putekļsūcēju pašapkalpošanās transportlīdzekļu apkopei.

  Jaunā koncepta veikalā ikviens ir aicināts atpūtas zonā nobaudīt kādu gardu, uz vietas gatavotu maltīti no papildinātā ēdienu sortimenta. Plašajā ēdienu klāstā ikviens atradīs savai gaumei visatbilstošāko. Piedāvājumā ir gan svaigi, uz vietas gatavoti salāti, gan garšām bagātā meksikāņu virtuve, gan kārdinošas Latvijā ražotas un tautā iecienītas zupas.

  Šobrīd jaunais koncepts ir ieviests 11 DUS, un pilno adrešu sarakstu ar tām iespējams atrast Circle K mājaslapā.

  DUS „Sigulda” atklāšanas dienā, 9. augustā, apmeklētājiem būs iespēja griezt jau par Circle K svētku tradīciju kļuvušo laimes ratu un iegādāties degvielu par īpaši izdevīgu cenu. Visu diennakti būs pieejama arī bezmaksas zelta automazgāšana, bet no plkst. 9.00 pirmie 100 klienti tiks pie bezmaksas brokastīm – kafija kopā ar iecienīto kruasānu. Jaunajā DUS norisināsies arī produktu degustācijas un apmeklētāji bez maksas varēs kļūt par EXTRA Club biedriem, lai arī turpmāk saņemtu virkni izdevīgu piedāvājumu.

  Par Circle K
  Circle K Latvia ir vadošais ērtas iepirkšanās un degvielas mazumtirgotājs Latvijā, kas piedāvā augstākās kvalitātes produktus un nodrošina izcilu apkalpošanu. Circle K ir plašākais DUS tīkls Latvijā – 83 tirdzniecības vietas, no kurām 78 ir pilna servisa DUS (tostarp 14 franšīzes), 4 automātiskās uzpildes stacijas un ērts iepirkšanās veikals Vecrīgā. Kā viens no pasaulē zināmākajiem degvielas un ērtas iepirkšanās veikalu zīmoliem Circle K ir pārstāvēts vairāk nekā 20 valstīs.


  Papildu informācija:

  Ieva Stūre
  Circle K Latvia komunikācijas konsultante
  Tālr.: +371 29450530
  E-pasts: ieva.sture@ka.lv

 • 2019.31.7

  DUS Grenctāle slēgta līdz 05.08.2019

  Informējam, ka no 31.07.2019. – 05.08.2019. Circle K DUS Grenctāle ir slēgta, lai jau no otrdienas, 6. augusta ikviens būtu laipni gaidīts rekonstruētajā, jaunā koncepta DUS ar plašu atpūtas zonu un papildinātu ēdiena sortimentu.  Līdz DUS Grenctāle darbības atjaunošanai, aicinām doties uz tuvāko Circle K staciju Bauskā, Zaļajā ielā 10. Paldies par sapratni!

 • 2019.18.2

  Circle K investē 8,4 miljonus eiro veikalu rekonstrukcijā

  Ir sākti vērienīgi rekonstrukcijas darbi, lai tuvāko gadu laikā modernizētu visus Circle K ērtas iepirkšanās veikalus Latvijā.

  Tajos tiks atjaunots interjers un paplašināts ēdienu sortiments ar svaigiem, uz vietas gatavotiem ēdieniem, no kuriem vairāki tapuši sadarbībā ar šefpavāru Ēriku Dreibantu. Veikalu atjaunošanā paredzēts investēt 8,4 miljonus eiro.

  “Modernizācijas darbi tiek veikti, uzklausot klientu vēlmes. Pieaugot dzīves tempam, cilvēki aizvien biežāk ēd ārpus mājām un no ēdienkartes gaida plašas izvēles iespējas ar svaigu un gardu piedāvājumu. Tāpēc esam nolēmuši gan papildināt uz vietas gatavoto ēdienu sortimentu, gan pilnībā nomainīt interjeru un izveidot plašāku un modernāku atpūtas zonu, kur klientiem atvilkt elpu no ikdienas skrējiena, baudīt mājīgu noskaņu un ērtu servisu,” stāsta Circle K Latvia izpilddirektore Gunta Jēkabsone.

  Janvārī ir atklāti četri jaunā koncepta veikali – Rīgā, Eksporta ielā 1c un Anniņmuižas bulvārī 25a, Jelgavā, Brīvības bulvārī 1, un Ogrē, Rīgas ielā 19. Līdz 2019. gada beigām tiks modernizēti vēl 10 veikali, kā arī jaunais koncepts tiks ieviests visās jaunbūvējamās stacijās.

  Modernizētie veikali būs īpaši arī ar to, ka tajos būs pieejams vēl plašāks svaigu un gardu ēdienu klāsts, kas tapis, sekojot pasaules tendencēm.

  “Rekonstruētajos veikalos papildus populārajiem burgeriem un hotdogiem jau šobrīd var baudīt jaunos salātus un wrapus, kā arī meksikāņu virtuves ēdienus, kas ir vieni no populārākajiem pasaulē. To receptes tapušas sadarbībā ar šefpavāru Ēriku Dreibantu. Viņa zināšanas palīdzēja mums izstrādāt interesantus un vērtīgus ēdienus, par kuriem jau esam saņēmuši ļoti pozitīvas atsauksmes. Tuvākajā laikā sortimentu papildināsim arī ar Latvijā ražotām zupām,” saka Circle K Latvia tirgus attīstības direktors Gatis Pavārs.

  Par Circle K

  Circle K Latvia ir vadošais ērtas iepirkšanās uzņēmums un degvielas mazumtirgotājs Latvijā, kas piedāvā augstākās kvalitātes produktus un nodrošina izcilu apkalpošanu. Circle K ir plašākais DUS tīkls Latvijā – 82 tirdzniecības vietas, no kurām 76 ir pilna servisa DUS (tostarp 14 franšīzes), 4 automātiskās uzpildes stacijas un 2 ērtas iepirkšanās veikali. Kā viens no pasaulē zināmākajiem degvielas un ērtas iepirkšanās veikalu zīmoliem Circle K ir pārstāvēts vairāk nekā 20 valstīs.

 • 2019.7.2

  Aptauja: 2 no 3 autovadītājiem Latvijā neprot novērtēt degvielas kvalitāti

  Circle K Latvia uzsāk informatīvu kampaņu autovadītājiem “Uzpildies, kur uzticies!”

  Tikai viens (31%) no trīs Latvijas autovadītājiem spēj izvērtēt degvielas kvalitāti, katrs trešais pazīst kādu, kas auto pilda kontrabandas degvielu, un eksperti atzīst, ka autovadītāji bieži kļūdaini vaino degvielas kvalitāti, lai arī patiesībā vaina jāmeklē auto dzinējā.  Kas ir labs degvielas sastāvs, kāpēc svarīgi, kā degviela tiek nogādāta līdz DUS sūknim, un kā degvielas piedevas var ietaupīt mājsaimniecības budžetu, to “Circle K Latvia” sadarbībā ar laboratoriju ekspertiem un autoservisu pārstāvjiem skaidros informatīvā kampaņā. Vietnē www.uzpildieskuruzticies.lv ikviens var uzdot pat visprovokatīvāko jautājumu un saņemt ekspertu atbildi par degvielas kvalitāti Latvijā.

  Igaunijā un Lietuvā tikai ES kvalitātes degviela, Latvijā vēl nē

  Mūsu Baltijas kaimiņvalstīs drīkst tirgot tikai Eiropas Savienības kvalitātes standartam atbilstošu degvielu. ES degvielas kvalitātes standarts ir obligāts arī vairumā Rietumeiropas un Skandināvijas valstu. Savukārt Latvijā noteiktās obligātās kvalitātes prasības degvielai ir būtiski zemākas par šo standartu. Piemēram, Eiropas Savienības EN 590 standarts dīzeļdegvielai nosaka 19 obligātus kvalitātes parametrus, Latvijas – septiņus. Eiropas Savienības benzīna standarts EN 228  kā obligātus nosaka 16 kvalitātes parametrus, bet Latvijā – tikai deviņus.

  “Kāpēc svarīga ES kvalitātes standartam atbilstoša degviela? Tāpēc, ka auto ražotāji gan benzīna, gan dīzeļa dzinējus konstruē atbilstoši šādas kvalitātes degvielai. Šo standartu kā obligātu visā ES jau sen aicina noteikt Eiropas Automašīnu ražotāju asociācija, kas apvieno 15 pasaules populārākos auto zīmolus,” stāsta Gatis Titovs, “Circle K Latvia” degvielas kategorijas vadītājs. “Ja ražotājs paredzējis auto darbināt ar 19 kvalitātes parametriem atbilstošu degvielu, tad šoferim nevajadzētu bākā liet naftas izstrādājumu, kas atbilst tikai septiņiem no tiem.”

  Kā pārliecināties, vai autovadītāja izvēlētais degvielas tirgotājs tirgo ES kvalitātes degvielu? Iebraucot degvielas uzpildes stacijā ir jāmeklē atbilstošas norādes. Turklāt to var apliecināt tikai neatkarīgas akreditētas laboratorijas atzinums. Piemēram, Circle K visā Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā tirgo tikai ES kvalitātes standartam atbilstošu benzīnu un dīzeļdegvielu. Līdz ar to autovadītāji ikvienā Circle K degvielas uzpildes stacijā Latvijā un kaimiņvalstīs uzpildīs tikai kvalitatīvu degvielu.

  “Latvijā ir pieejamas dažādas degvielas kvalitatīvas analīzes metodes. Publiski nesen izskanējis vērtējums par Latvijā tirgotas degvielas kvalitāti, kas balstīts ekspresmetodes rezultātos. Taču šādi rezultāti ir noderīgi tikai, lai veiktu sākotnēju pārbaudi, piemēram, muitā, lai pārliecinātos, ka vilcienu vagonos pārvadātais sastāvs atbilst dokumentos deklarētajam.  Lai rūpīgi pārbaudītu tirgotās degvielas kvalitāti, ir nepieciešama Eiropas Standartizācijas komitejas vai ISO standartiem atbilstošas analīzes metodes izmantošana,” skaidro Gatis Titovs. “Turklāt svarīgi atcerēties, ka, lai arī svarīgs ir katrs degvielas kvalitātes parametrs, tomēr degvielas kvalitāti raksturo visu parametru kopums un to mijiedarbība. Tāpēc arī nevar vērtēt degvielas kvalitāti tikai pēc viena vai dažiem rādītājiem.”

  Kontrabandas degviela Latvijā joprojām populāra

  Aptaujas dati pārsteidz, jo katrs trešais respondents (34%) atzīst, ka viņa paziņu lokā ir cilvēki, kas mēdz iegādāties degvielu ārpus degvielas uzpildes stacijām. Latgalē to atzina pat 59% aptaujāto. Tas ir ārkārtīgi augsts rādītājs, jo Latvijā degvielu legāli iegādāties drīkst tikai degvielas uzpildes stacijās.
  “Saskaņā ar Latvijas likumdošanu, jebkura degviela, kas iegādātā ārpus DUS, ir kontrabandas degviela. Tas, ka Latvijā ir plaši pieejama kontrabandas degviela, protams, nes zaudējumus valsts budžetā kā negūtie nodokļi, bet tā nav vienīgā problēma. Nezināmas izcelsmes, nekontrolēta degviela var nodarīt būtiskus bojājumus automašīnas dzinējam. Nav zināms tās sastāvs, neatbilstošas pārvadāšanas un uzglabāšanas procesā var tikt paaugstināta ūdens un cita piesārņojuma klātbūtne, un pietiek tikai ar reizi šādas degvielas uzpildes, lai tas radītu būtiskus izdevumus par dzinēja remontu,”  stāsta Žerārs Valds, “Norde” kvalitātes vadītājs.

  Kā izvēlēties uzticamu degvielas uzpildes staciju?

  Pirmkārt, iebraucot degvielas uzpildes stacijā, ir jāmeklē norāde par degvielas atbilstību ES EN standartam. Ja informācija nav viegli ieraugāma, jājautā darbiniekiem. Otrkārt, jāpievērš uzmanība degvielas transporta, stacijas aprīkojuma un sūkņu stāvoklim un tehnoloģijām. Pat augstvērtīga degviela var zaudēt kvalitāti, ja tās transportēšana, glabāšana un uzpilde tiek veikta ar novecojušām tehnoloģijām. Treškārt, jāinteresējas, vai degvielai ir pievienotas kvalitāti uzlabojošas piedevas, kuru ietekme uz dzinēju ir testēta neatkarīgās laboratorijās un kas papildus uzlabo dzinēja darbību, samazina degvielas patēriņu vai mazina izmešu daudzumu.

  Aptaujā secināts, ka seši no 10 autovadītājiem (61%) spēj nosaukt vismaz vienu no degvielas kvalitāti uzlabojošo piedevu īpašībām un jau trešdaļa Latvijas autovadītāju ikdienā pērk degvielu ar šīm piedevām. Kā galvenos degvielas piedevu plusus šoferi min mazāku degvielas patēriņu, dzinēja detaļu nodiluma mazināšanu un vieglāku auto iedarbināšanu ziemā. Tikai divi no desmit Latvijas autovadītājiem (18%) uzskata, ka degvielas piedevas nesniedz nekādas priekšrocības.

  “Degvielas kvalitātes un uzpildes staciju tehnoloģiju novērtēšana prasa tehniskas zināšanas un iedziļināšanos ar degvielas dzinēju un degvielas kvalitāti saistītos jautājumos. Tāpēc mudinām autovadītājus meklēt uzticamu un neatkarīgi pārbaudītu degvielas tirgotāju un degvielas tirgotāja izvēlē vadīties pēc principa: “uzpildies, kur uzticies”. Tas nākotnē palīdzēs ietaupīt ne tikai degvielu, bet arī izdevumus par auto dzinēja remontu,”  uzsver Gatis Titovs. “Savukārt, ja ir jautājumi par degvielas kvalitāti, piedevām un to ietekmi uz auto dzinēju, aicinām tos uzdot vietnē www.uzpildieskuruzticies.lv, kur ar ekspertu palīdzību mēģināsim sniegt visprofesionālākās un izsmeļošākās atbildes.”

  Par Circle K  Latvia un veikto aptauju

  SIA “Circle K Latvia” ir lielākais degvielas mazumtirdzniecības uzņēmums Latvijā, kas piedāvā augstākās kvalitātes degvielu un izcilu servisu. Circle K ir arī plašākais DUS tīkls – 82 tirdzniecības vietas, no kurām 76 ir pilna servisa DUS (tostarp 14 franšīzes), 4 automātiskās uzpildes stacijas un 2 iepirkšanās veikali. Kā viens no pasaulē zināmākajiem degvielas un ērtas iepirkšanās veikalu zīmoliem, Circle K ir pārstāvēts vairāk nekā 20 valstīs.

  Aptauju veica sociālo pētījumu aģentūra Kantar TNS no 2019.gada 15.-17.janvārim. Izlases lielums ir 930 Latvijas iedzīvotāji 18-60 gadu vecumā, t.sk., 618 autovadītāji. Izlases kopa ir reprezentatīva 1,209 miljoniem Latvijas iedzīvotāju iekļautajā vecuma grupā.

  Papildus informācija un komentāri:

  Kristaps Petermanis
  Circle K Latvia komunikācijas konsultants
  Mob. tālr.: 26788710
  E-pasts: kristaps.petermanis@ka.lv

  Gatis Titovs
  Circle K Latvia degvielas kategorijas vadītājs
  Mob. tālr.: 28613311
  E-pasts: gatis.titovs@circlekeurope.com

 • 2019.28.1

  Sākta vēl nebijusi ziedošanas akcija “Katram bērnam ģimeni!”

  Latvijā dzīvo gandrīz 900 bērnu, kuriem ģimeni aizstāj institūcija. Taču ikviens no viņiem ilgojas pēc sirds siltuma, pēc īstām mājām un ģimenes.

  Tāpēc Circle K Latvia un ģimeņu atbalsta kustība “Plecs” sāk vēl nebijušu ziedošanas akciju, aicinot ikvienu aizdomāties par savām iespējām mainīt kāda bērna dzīves ceļu. Jo tikai kopā, plecu pie pleca mēs varam panākt, lai Latvijā nebūtu nepieciešami bērnunami.

  “Ik reizi, kad kāds bērns nokļūst mīlošā ģimenē, notiek brīnums. “Pleca” komanda to ir piedzīvojusi ne reizi vien, un tā ir vislielākā motivācija darboties tālāk. Sabiedrībā vēl joprojām pastāv uzskats, ka bērna uzņemšana ģimenē ir sarežģīta un birokrātijas pilna procedūra. Bet jau šobrīd ir panākts ļoti daudz, lai šo procesu atvieglotu. Vēl pirms gada Latvijas bērnunamos dzīvoja vairāk nekā 1200 bērnu, bet tagad viņu skaits sarucis par trešdaļu. Vēl ir gana daudz jādara, bet mēs patiešām ticam, ka visi kopā varam panākt, lai ikvienam Latvijas bērnam būtu iespēja izaugt ģimenē,” stāsta ģimeņu atbalsta kustības “Plecs” stratēģiskais vadītājs Jānis Erts.
  Šobrīd tiek realizētas dažādas atbalsta aktivitātes, kuras īsā laikā uzrādījušas pozitīvus rezultātus, palīdzot gan ģimenēm, kas jau bērnus ir uzņēmušas, gan tām, kas vēl tikai plāno to darīt. Ļoti svarīgi ir ģimeņu un bērnu satikšanās pasākumi, kas notiek brīvā gaisotnē un ir daudz atbilstošāki bērnu vajadzībām. Arī ģimenes pēc šiem pasākumiem aktīvāk apsver domu par vairāku bērnu uzņemšanu. Būtiska ir arī ieviestā mentorprogramma, kas atbalsta ģimenes, lai nevienam bērnam nebūtu jāatgriežas bērnunamā.

  Lai iesākto veiksmīgi turpinātu, ir nepieciešama finansiāla un informatīva palīdzība, tāpēc Circle K sāk vēl nebijušu ziedošanas akciju. Tajā cilvēkiem pirmo reizi ir iespēja izvēlēties: iegādāties kafiju par standarta cenu vai nedaudz dārgāku – īpašajā Labo nodomu krūzē, tādējādi ziedojot bērnus uzņemošo ģimeņu atbalstam. Kampaņas mērķis ir savākt 30 000 EUR.

  “Novērtējam to, ko kustībai “Plecs” ir izdevies panākt, tāpēc ar prieku esam gatavi sadarboties cēla mērķa vārdā. Domājot par klienta vēlmēm, piedāvājam vairākas iespējas, kā iesaistīties labdarībā, piemēram, ziedot, iegādājoties karsto dzērienu savā termokrūzē. Ne mazāk būtiski ir tas, ka Circle K par katru pirkumu ziedos tādu pašu summu kā klients. Mēs ceram, ka ar šo akciju ne vien savāksim nepieciešamo summu, bet arī ļausim cilvēkiem aizdomāties par savām iespējām radīt satikšanās brīnumu, lai katram bērnam būtu ģimene,” saka Circle K Latvia izpilddirektore Gunta Jēkabsone.

  Par kustību “Plecs”

  “Plecs” ir kustība, kura strādā, lai ikvienam bērnam Latvijā būtu iespēja izaugt ģimenē, radot nepieciešamās pārmaiņas sistēmā, likumos un sabiedrībā. “Pleca” atbalsta programma uzņemošajām ģimenēm ik dienu sniedz emocionālu un praktisku atbalstu bērniem un vecākiem, kuri gatavojas vai jau ir uzņēmuši jaunu ģimenes locekli.

  Par Circle K

  Circle K Latvia ir vadošais ērtas iepirkšanās un degvielas mazumtirgotājs Latvijā, kas piedāvā augstākās kvalitātes produktus un nodrošina izcilu apkalpošanu. Circle K ir plašākais DUS tīkls Latvijā – 82 tirdzniecības vietas, no kurām 76 ir pilna servisa DUS (tostarp 14 franšīzes), 4 automātiskās uzpildes stacijas un 2 ērtas iepirkšanās veikali. Kā viens no pasaulē zināmākajiem degvielas un ērtas iepirkšanās veikalu zīmoliem Circle K ir pārstāvēts vairāk nekā 20 valstīs.

  Papildu informācija:

  Elīna Ķibere
  Circle K Latvia komunikācijas konsultante
  Tālr.: 29900387
  E-pasts: elina.kibere@ka.lv

Mūsu ilgtspējas stāsts

Būt līderim nozīmē arī nest atbildību, tādēļ mēs pieņemam ilgtspējīgus lēmumus un uzsākam daudzas dabai draudzīgas iniciatīvas.

Par mums

“Circle K Latvia” - vadošais ērtas iepirkšanās un degvielas tirdzniecības pakalpojumu sniedzējs Latvijā - ir dibināts 1992.gadā.

Medijiem

Vadības grupas pārstāvji