Image
fueling
Image
fueling
DEGVIELA PĀRMAIŅU CEĻĀ
Kā plašs degvielas mazumtirdzniecības uzņēmums mēs esam daļa no industrijas, kas tieši saistīta ar lielu CO2 izmešu daudzumu. Šodienas sabiedrība ir ļoti atkarīga no fosilās degvielas, taču mūsu atbildība un pienākums ir attīstīt savu biznesu un radīt ilgtspējīgu degvielas patēriņa modeli.

Saistībā ar degvielu ceļā uz ilgtspēju mēs attīstām trīs būtiskus virzienus: palielinām ilgtspējīgas degvielu īpatsvaru, pilnveidojam degvielu, ko tu lieto ik dienu, un atbalstām pāreju uz elektrības izmantošanu.

Image
Circle K degvielas uzpilde

Vairāk atjaunojamās degvielas

Biodegviela tiek ražota no dažādām atjaunojamām izejvielām, piemēram, kukurūzas, kviešiem, cukurniedrēm, koksnes, dārzeņu eļļas un atkritumiem.

Mūsu biodegviela tiek izmantota divos veidos – mēs to sajaucam ar parasto fosilo degvielu vai pārdodam tīru. Tā kā Circle K biodegvielas komponentes pievieno parastajam benzīnam un dīzeļdegvielai, mūsu klienti ik dienu izmanto par 7% dabai draudzīgāku degvielu, tā samazinot fosilā kurināmā rādītāja CO2 izmešu apjomu bez kādas piepūles.

2017. gadā mūsu biodegviela CO2 izmešu daudzumu samazināja vairāk nekā par 5%, salīdzinot ar tikai fosilās degvielas izmantošanu. Tas ir 1,1 miljons tonnu izmešu jeb 340 000 vieglo automašīnu pārvietošanās pa ielām.

Pilnveidojam savu degvielu

Kopā ar sadarbības partneriem mēs pilnveidojam savu miles degvielu, lai padarītu to arvien videi draudzīgāku. Viens no efektīvākajiem veidiem – funkcionālās piedevas, kas attīra dzinēju un samazina berzes rašanos, kā rezultātā rastos CO2 emisija. Degvielai miles tiek izmantotas modernākās funkcionālās piedevas, kas ļauj samazināt CO2 izmešu daudzumu par 2–3%.

Atbalstām pāreju uz elektrības izmantošanu

Mēs esam vadošais degvielas mazumtirgotājs, kas atbalsta un veicina pāreju uz elektromobiļiem. Mūsu mērķis ir panākt, ka uzņēmumiem un privātpersonām šī pāreja norit viegli un ērti, tāpēc mēs savās stacijās visā Eiropā attīstām vienotu elektrouzlādes punktu tīklu. 2020. gadā plānojam ieviest līdz 500 šādiem punktiem, kas uzlādes iespējas salīdzinājumā ar 2018. gadu ļautu palielināt par 1000%. Tāpat mēs nodrošinām, ka visa elektrība, kas iziet caur mūsu elektrouzlādes punktiem, ir izsekojama un radīta no atjaunojamiem resursiem, jo citādi krasi samazinās elektroauto pozitīvā ietekme uz vidi.

Mūsu mērķi

Galvenie mērķi (2018–2023):

• Samazināt siltumnīcefekta gāzu emisiju, palielinot atjaunojamās enerģijas pārdošanas apjomu, kas līdzvērtīgs 50 000 fosilās degvielas darbinātu automašīnu
• Circle K stacijās Eiropā izveidot vairāk nekā 500 ātrās elektrouzlādes punktus

Ko vari darīt tu?

• Uzpildi savu auto Circle K – tā lietojot videi draudzīgāku degvielu ar biopiejaukumu
• Rūpīgi izvērtē nepieciešamību doties ceļā, plāno maršrutu un brauc ekonomiski
• Pēc iespējas izmanto automašīnas, kas rada mazāk CO2 izmešu

Uzzini vairāk par degvielu miles